Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.10.1955
Locul naşterii: Galaţi, Galaţi
  Paul ICHIM
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 15.2.2016




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Panama
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016







Go to top