BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (3)
Moţiuni (1)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (3)
Moţiuni (1)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (3)
Moţiuni (1)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (3)
Moţiuni (1)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
  Petre ROMAN
 
Parlamentar ales in în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Parlamentar ales in în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Parlamentar ales in în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Parlamentar ales in în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Frontul Salvării Naţionale
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Formaţiunea politică: sigla Partidul Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor09 Jun 199031 Jul 1990
Camera Deputaţilor16 Oct 199221 Nov 1996
Senat22 Nov 199610 Dec 2000
Senat11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor19 Dec 201209 Feb 2015



Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 9.2.2015


Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) - Membru, de la data de 4.12.2013 până la data de 9.2.2015

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 9.2.2015
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Camera Deputatilor) - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 9.2.2015

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top