Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator GYERKÓ László

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 20.12.2011
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 10.02.2010
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 10.02.2010 până la data de 05.09.2011
Comisia pentru Regulament Membru, de la data de 03.03.2010 până la data de 05.09.2011
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 20.12.2011
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 06.09.2011 până la data de 20.12.2011
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor Curții de Conturi pe anii 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 și 2010 Membru, de la data de 09.03.2011 până la data de 20.12.2011
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top