Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marian-Iulian RASALIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 15.11.2010
Comisia pentru afaceri europene Vicepreşedinte, de la data de 02.03.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 08.09.2010
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 08.09.2010 până la data de 15.11.2010
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 05.03.2012 până la data de 29.05.2012
Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României Membru, de la data de 21.09.2010 până la data de 12.10.2010
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României Vicepreşedinte, de la data de 12.10.2010 până la data de 03.06.2011
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top