Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Iulian DUMITRESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal Lider, de la data de 01.09.2017 până la data de 06.11.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 05.02.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 23.09.2018
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 05.02.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top