Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Corneliu GROSU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,colegiul 4
în data de 30.11.2008, validat în data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 13.11.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 08.03.2010
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 08.03.2010 până la data de 02.03.2011
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 02.03.2011 până la data de 13.11.2012
Comisia pentru sănătate publică Secretar, de la data de 03.03.2011 până la data de 13.11.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor Curții de Conturi pe anii 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 și 2010 Membru, de la data de 09.03.2011 până la data de 13.11.2012
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top