Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Adrian ŢUŢUIANU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa,colegiul 1
în data de 30.11.2008, validat în data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 29.06.2012
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.09.2010 până la data de 29.06.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 23.02.2009
Comisia pentru Regulament Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 01.09.2010
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 23.02.2009 până la data de 29.06.2012
Istoric Comisii comune:
Comisia permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Membru, de la data de 17.02.2009 până la data de 31.05.2011
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgenţă, a Codului penal, a Codului de procedură penală, a Codului civil şi a Codului de procedură civilă Membru, de la data de 09.03.2009 până la data de 29.06.2012
Subcomisia comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgenţă, a Codului civil şi a Codului de procedură civilă Membru, de la data de 09.03.2009 până la data de 29.06.2012
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top