Limba:
RO EN


 
 
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (0)
Moţiuni (0)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (0)
Moţiuni (0)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (0)
Moţiuni (0)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
BIOGRAFIE
 
ACTIVITATE PARLAMENTARĂ
Iniţiative legislative (0)
Declaraţii politice (0)
Întrebări (0)
Interpelări (0)
Interpelări adresate Primului Ministru (0)
Luări de cuvânt în plen (0)
Moţiuni (0)
Votul electronic
Declaraţii de avere/interese
  Petre ROMAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -

 
Formaţiunea politică: sigla Frontul Salvării Naţionale
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democrat
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democrat
Formaţiunea politică: sigla Partidul Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democrat
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor09 iun. 199031 iul. 1990
Camera Deputaţilor16 oct. 199221 nov. 1996
Senat22 nov. 199610 dec. 2000
Senat11 dec. 200012 dec. 2004
Camera Deputaţilor19 dec. 201209 feb. 2015







Go to top