Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Vergil CHIȚAC

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 02.11.2020
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 26.11.2019 până la data de 02.11.2020
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 02.11.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 02.11.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 02.11.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia Secretar, de la data de 26.04.2017 până la data de 02.11.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top