Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cătălin Dumitru TOMA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 21.10.2020
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 11.09.2017
Comisia pentru afaceri europene Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru administraţie publică Vicepreşedinte, de la data de 12.09.2017 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 23.09.2018
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 23.09.2018
Comisia pentru afaceri europene Secretar, de la data de 24.09.2018 până la data de 21.10.2020
Comisia pentru administraţie publică Vicepreşedinte, de la data de 24.09.2018 până la data de 21.10.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Secretar, de la data de 13.03.2017 până la data de 21.10.2020
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018 până la data de 21.10.2020
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 21.10.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 21.10.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 21.10.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara a Francofoniei (APF) Membru, de la data de 14.03.2017 până la data de 21.10.2020
Go to top