Data naşterii: 26.05.1956
  Doru-Adrian PĂNESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela
- Preşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru petiții, cercetarea abuzurilor și combaterea corupţiei - Membru, de la data de 5.1.2017 până la data de 16.1.2017
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Secretar, de la data de 1.2.2018 până la data de 10.9.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top