Legislatura
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

Adunarea Federală (Parlamentul)

Consiliul Naţional

http://www.parlament.ch

Consiliul Statelor

http://www.parlament.ch

 

Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 ADNAGI Slavoliub Deputat Minoritati din data de 26.04.2017
5 BUCURA-OPRESCU Simona Deputat PSD din data de 26.04.2017
6 CĂRUCERU Aida-Cristina Deputat PSD din data de 26.04.2017
7 CĂTĂNICIU Steluţa-Gustica Deputat ALDE din data de 26.04.2017
8 CHERECHEŞ Florica Deputat PNL din data de 26.04.2017
9 DAN Carmen Daniela Senator PSD din data de 26.04.2017
10 KELEMEN I. Hunor Deputat UDMR din data de 04.07.2018
11 LUNGU Dan Senator USR din data de 26.04.2017
12 ORȚAN Ovidiu-Florin Senator PSD din data de 26.04.2017
13 PARASCHIV Rodica Deputat PSD din data de 26.04.2017
14 PISTRU-POPA Eusebiu-Manea Deputat ALDE din data de 26.04.2017
15 PRESADĂ Florina-Raluca Senator USR din data de 26.04.2017
16 PRIȘCĂ Răzvan Sorin Deputat PNL din data de 26.04.2017
17 ROTARU Alexandru Deputat PSD din data de 28.03.2018
18 SIMIONCA Ionuţ Deputat PMP din data de 26.04.2017
19 ŞTEFAN Viorel Deputat PSD din data de 26.04.2017
20 VÎRZĂ Mihăiţă Deputat PSD din data de 03.05.2017




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top