Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

 Legislatura
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

ADUNAREA POPULARĂ NAŢIONALĂ

http://www.npc.gov.cn/

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 APJOK Norbert Deputat UDMR din data de 26.04.2017
5 BARNA Ilie Dan Deputat USR din data de 26.04.2017
6 BOTA Marius-Sorin-Ovidiu Deputat PSD din data de 26.04.2017
7 BULAI Iulian Deputat USR din data de 26.04.2017
8 BUMB Sorin-Ioan Deputat PNL din data de 26.04.2017
9 CĂPRAR Dorel-Gheorghe Deputat PSD din data de 26.04.2017
10 COZMANCIUC Corneliu-Mugurel Deputat PNL din data de 26.04.2017
11 CUPĂ Ion Deputat Deputaţi neafiliaţi din data de 26.04.2017
12 DENEŞ Ioan Senator PSD din data de 26.04.2017
13 DUNCA Marius-Alexandru Senator PSD din data de 26.04.2017
14 GROSARU Andi-Gabriel Deputat Minoritati din data de 26.04.2017
15 MĂRGĂRIT Mitică-Marius Deputat PSD din data de 26.04.2017
16 MOVILĂ P. Petru Deputat PMP din data de 26.04.2017
17 PANĂ Adriana-Doina Deputat PSD din data de 26.04.2017
18 ROTARU Alexandru Deputat PSD din data de 28.03.2018
19 ŢAPU NAZARE Eugen Senator PNL din data de 26.04.2017
20 TÎLVĂR P. Angel Deputat PSD din data de 26.04.2017
21 VASILESCU Lia-Olguţa Deputat PSD din data de 26.04.2017




Go to top