Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

STATELE GENERALE

Camera Reprezentanţilor

http://www.tweede-kamer.nl/

http://www.houseofrepresentatives.nl

Senat

http://www.eerstekamer.nl/



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda)

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 BADIU Georgel Deputat AUR din data de 11.05.2021
5 BREAHNĂ-PRAVĂŢ Ionela-Cristina Senator PSD din data de 11.05.2021
6 COARNĂ Dumitru Deputat PSD din data de 11.05.2021
7 GHEORGHIU Bogdan Deputat PNL din data de 11.05.2021
8 MANTA Claudiu Deputat PSD din data de 11.05.2021
9 MĂRCULESCU Dumitru Deputat PNL din data de 11.05.2021
10 MUREŞAN Claudiu-Marinel Senator USR PLUS din data de 11.05.2021
11 POLIŢEANU Mihai-Laurenţiu Deputat USR PLUS din data de 11.05.2021
12 ROMAN Nicolae Deputat AUR din data de 11.05.2021
13 SALAN Viorel Deputat PSD din data de 11.05.2021
14 SCARLAT George Senator PNL din data de 11.05.2021
15 STANCU Ionel Deputat Minorități din data de 11.05.2021
16 STOICA Ştefan-Bucur Deputat PNL din data de 11.05.2021
17 STROE Felix Senator PSD din data de 11.05.2021
18 ŢAPU NAZARE Eugen Senator PNL din data de 11.05.2021
19 TEODOROIU Simona-Maya Deputat PSD din data de 11.05.2021
20 TUROS Lóránd Senator UDMR din data de 11.05.2021




Go to top