Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

Senat

http://www.senat.fr

Adunarea Naţională

http://www.assemblee-nationale.fr



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 BODOG Florian-Dorel Senator PSD din data de 11.05.2021
5 BUSUIOC Andrei Senator AUR din data de 11.05.2021
6 CHIRTEŞ Ioan-Cristian Senator PNL din data de 11.05.2021
7 CÎMPEANU Sorin Mihai Senator PNL din data de 11.05.2021
8 CREŢU Gabriela Senator PSD din data de 11.05.2021
9 DARĂU Ambrozie-Irineu Senator USR din data de 11.05.2021
10 DENEŞ Ioan Senator PSD din data de 11.05.2021
11 DÎNCU Vasile Senator PSD din data de 11.05.2021
12 MIHAIL Radu-Mihai Senator USR din data de 11.05.2021
13 NAZARE Alexandru Senator PNL din data de 11.05.2021
14 NOVÁK Csaba-Zoltán Senator UDMR din data de 11.05.2021
15 OROS Nechita-Adrian Senator Senatori neafiliați din data de 11.05.2021
16 SBÎRNEA Liliana Senator PSD din data de 11.05.2021
17 STĂNESCU Paul Senator PSD din data de 11.05.2021
18 STREINU CERCEL Adrian Senator PSD din data de 11.05.2021
19 TÂRZIU Claudiu-Richard Senator AUR din data de 11.05.2021




Go to top