Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

Consiliul Naţional

http://www.parlinkom.gv.at

http://www.parlament.gv.at/

Consiliul Federal

http://www.parlinkom.gv.at

http://www.parlament.gv.at/



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Austria

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 BADEA Mihai-Alexandru Deputat USR PLUS din data de 11.05.2021
5 BEJINARIU A. Eugen Deputat PSD din data de 11.05.2021
6 BLAGA Daniel-Codruţ Deputat USR PLUS din data de 11.05.2021
7 BREAHNĂ-PRAVĂŢ Ionela-Cristina Senator PSD din data de 11.05.2021
8 FIRU Stela Senator PNL din data de 11.05.2021
9 FULGEANU-MOAGHER Laura-Mihaela Senator PSD din data de 11.05.2021
10 LAVRIC Sorin Senator AUR din data de 11.05.2021
11 MARŞALIC Jaro Norbert Deputat PNL din data de 11.05.2021
12 MIRCEA Florin Deputat PSD din data de 11.05.2021
13 MITREA Dumitrina Deputat AUR din data de 11.05.2021
14 MORAR Olivia-Diana Deputat PNL din data de 11.05.2021
15 PURCĂRIN Bianca-Mihaela Senator PSD din data de 11.05.2021
16 SIGHIARTĂU Robert-Ionatan Deputat PNL din data de 11.05.2021
17 THELLMANN Christine Deputat PNL din data de 11.05.2021
18 TOMA Vasilică Deputat PSD din data de 11.05.2021
19 ŢUŢUIANU Marius-Horia Deputat PSD din data de 11.05.2021
20 VEXLER Silviu Deputat Minorități din data de 11.05.2021




Go to top