Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

ADUNAREA NAŢIONALĂ

http://www.assembly.go.kr



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 ALBIŞTEANU Mihail Deputat AUR din data de 11.05.2021
5 BĂCANU Cristian-Tudor Deputat PNL din data de 11.05.2021
6 BADEA Iulian-Alexandru Deputat PSD din data de 11.05.2021
7 BORDEI Cristian Senator USR din data de 11.05.2021
8 CUPŞA Ioan Deputat PNL din data de 11.05.2021
9 GHERA Giureci-Slobodan Deputat Minorități din data de 11.05.2021
10 ILIŞANU Claudiu-Augustin Deputat PSD din data de 11.05.2021
11 MATEI Constantin-Bogdan Senator PSD din data de 11.05.2021
12 MIHAI Alfred-Laurențiu-Antonio Senator PSD din data de 11.05.2021
13 NEAGA Florian-Claudiu Deputat PSD din data de 11.05.2021
14 PĂLĂRIE Ștefan Senator USR din data de 11.05.2021
15 PANAIT Radu Deputat USR din data de 11.05.2021
16 PÎRVULESCU Eugen Senator PNL din data de 11.05.2021
17 POPESCU Dan-Cristian Deputat PSD din data de 11.05.2021
18 RĂDUCANU Sebastian Senator PSD din data de 11.05.2021
19 ROMAN Nicolae Deputat AUR din data de 11.05.2021
20 SIGHIARTĂU Robert-Ionatan Deputat PNL din data de 11.05.2021




Go to top