Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

COMMONWEALTH-ului

AUSTRALIAN

Camera Reprezentanţilor

http://www.aph.gov.au/

Senat

http://www.aph.gov.au/



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Australia

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 BEJINARIU A. Eugen Deputat PSD din data de 11.05.2021
5 BICA Dănuț Senator PNL din data de 11.05.2021
6 BURCIU Cristina Deputat PNL din data de 11.05.2021
7 CIORNEI Radu Tudor Deputat USR din data de 11.05.2021
8 DĂMUREANU Ringo Deputat AUR din data de 11.05.2021
9 FĂDOR Angelica Deputat PNL din data de 11.05.2021
10 GENOIU Mihail Senator PSD din data de 11.05.2021
11 HALICI Nicuşor Deputat PSD din data de 11.05.2021
12 INTOTERO Natalia-Elena Deputat PSD din data de 11.05.2021
13 MURARIU Oana Deputat USR din data de 11.05.2021
14 ROMAN Nicolae Deputat AUR din data de 11.05.2021
15 ROŞCA Mircea Deputat PNL din data de 11.05.2021
16 STĂNESCU Paul Senator PSD din data de 11.05.2021
17 VEŞTEA Mihail Senator PNL din data de 11.05.2021
18 VULPESCU Ioan Deputat PSD din data de 11.05.2021
19 WEBER Mihai Deputat PSD din data de 11.05.2021
20 ZAKARIAS Zoltán Deputat UDMR din data de 11.05.2021




Go to top