Legislatura
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

Camera Comunelor

Camera Lorzilor

http://www.parliament.uk

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 ACHIŢEI Vasile-Cristian Deputat PNL din data de 26.04.2017
5 ANASTASE C. Roberta Alma Deputat PNL din data de 26.04.2017
6 AVRAM Nicolae Senator PSD din data de 26.04.2017
7 BIRCHALL Ana Deputat PSD din data de 26.04.2017
8 BOTNARIU Emanuel-Gabriel Senator PSD din data de 26.04.2017
9 CIOLACU Ion-Marcel Deputat PSD din data de 26.04.2017
10 CSÉP Éva-Andrea Deputat UDMR din data de 26.04.2017
11 GAVRILĂ Camelia Deputat PSD din data de 26.04.2017
12 GHEORGHE Andrei Daniel Deputat PNL din data de 26.04.2017
13 GHICA Cristian Senator USR din data de 26.04.2017
14 GROSARU Andi-Gabriel Deputat Minoritati din data de 26.04.2017
15 MANOLIU Dan Senator PSD din data de 26.04.2017
16 MELEŞCANU Teodor-Viorel Senator ALDE din data de 26.04.2017
17 PEŢA Eliza-Mădălina Deputat PSD din data de 26.04.2017
18 POP Georgian Deputat PSD din data de 26.04.2017
19 PRUNĂ Cristina-Mădălina Deputat USR din data de 26.04.2017
20 SPÂNU Ion Deputat PSD din data de 26.04.2017
21 STERIU Valeriu Andrei Deputat PMP din data de 26.04.2017




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP