Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Uniunea Interparlamentară (UIP)

 Legislatura
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992
Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Trezorier
Membru
BOBOC Valentin Gabriel
Camera Deputaţilor (PSD)
BOGDAN Gheorghe-Dănuţ
Camera Deputaţilor (PSD)
GAVRILESCU Graţiela-Leocadia
Camera Deputaţilor (Deputaţi neafiliaţi)
GAVRILIŢĂ Bianca - Miruna
Camera Deputaţilor (PSD)
KELEMEN I. Hunor
Camera Deputaţilor (UDMR)
NOSA I. Iuliu
Camera Deputaţilor (PSD)
OPREA Mario-Ovidiu
Senat (PNL)
PALĂR V. Ionel
Camera Deputaţilor (PNL)
PETREŢCHI Nicolae-Miroslav
Camera Deputaţilor (Minoritati)
RĂDUŢ Violeta
Camera Deputaţilor (PSD)
ROTARU Alexandru
Camera Deputaţilor (PSD)
ŞOVĂIALĂ Constantin
Camera Deputaţilor (PNL)
STĂNESCU Paul
Senat (PSD)
STERIU Valeriu Andrei
Camera Deputaţilor (PSD)
TODOR Adrian
Camera Deputaţilor (PSD)
TUDOR Beatrice
Camera Deputaţilor (PSD)
VELA Ion Marcel
Senat (PNL)
VOICU G. Mihai Alexandru
Camera Deputaţilor (PNL)
Arată istoric
Go to top