Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE)

 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992
Preşedinte
Membru
BULAI Iulian
Camera Deputaților (USR)
Supleant
NEAGU Denisa-Elena
Camera Deputaților (USR)
CORLĂŢEAN Titus
Senat (PSD)
Supleant
PRIOTEASA Ion
Senat (PSD)
CRISTEA Andi-Lucian
Camera Deputaților (PSD)
Supleant
MANG Ioan
Camera Deputaților (PSD)
CSOMA Botond
Camera Deputaților (UDMR)
Supleant
NAGY Szabolcs
Camera Deputaților (UDMR)
GORGHIU Alina-Ştefania
Senat (PNL)
Supleant
NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ Cristian-Augustin
Senat (PNL)
HORGA Maria-Gabriela
Camera Deputaților (PNL)
Supleant
COZMANCIUC Corneliu-Mugurel
Camera Deputaților (PNL)
MUNCACIU Sorin-Titus
Camera Deputaților (AUR)
Supleant
MITREA Dumitrina
Camera Deputaților (AUR)
OTEŞANU Daniela
Camera Deputaților (PSD)
Supleant
ŢUŢUIANU Marius-Horia
Camera Deputaților (PSD)
STOICA Diana
Camera Deputaților (USR)
Supleant
SPĂTARU Elena-Simona
Senat (USR)
Arată istoric
Membru
ParlamentarGrupDin dataPana in data
BADEA Viorel-Riceard Senat (PNL) 17.02.2021 19.12.2022
ZETEA Gabriel-Valer Camera Deputaților (PSD) 17.02.2021 19.12.2022
Membru Supleant
ParlamentarGrupDin dataPana in data
APOSTOL Alin-Gabriel Camera Deputaților (USR) 17.02.2021 19.12.2022
Go to top