Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Adunarea Parlamentara NATO (APNATO)

 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992
Membru
ARDELEAN Ben-Oni
Camera Deputaților (PNL)
Supleant
POPESCU Pavel
Camera Deputaților (PNL)
BORDEI Cristian
Senat (USR)
Supleant
ILIE Victor
Camera Deputaților (USR)
CĂTĂUŢĂ Ana-Maria
Camera Deputaților (PSD)
Supleant
MACOVEI Silviu Nicu
Camera Deputaților (PSD)
CIOLACU Ion-Marcel
Camera Deputaților (PSD)
Supleant
OPREA Ştefan-Radu
Senat (PSD)
DÎNCU Vasile
Senat (PSD)
Supleant
BĂCANU Cristian-Tudor
Camera Deputaților (PNL)
FĂLCOI Nicu
Camera Deputaților (USR)
Supleant
RODEANU Bogdan-Ionel
Camera Deputaților (USR)
LÁSZLÓ Attila
Senat (UDMR)
Supleant
FEJÉR L László-Ődőn
Senat (UDMR)
MOLDOVAN Sorin-Dan
Camera Deputaților (PNL)
Supleant
BODOG Florian-Dorel
Senat (PSD)
PAULIUC Nicoleta
Senat (PNL)
Supleant
PUFU Vlad-Mircea
Senat (PNL)
SIMONIS Alfred - Robert
Camera Deputaților (PSD)
Supleant
FOCŞA Dumitru-Viorel
Camera Deputaților (AUR)
Arată istoric
Preşedinte
ParlamentarGrupDin dataPana in data
GRINDEANU Sorin Mihai Camera Deputaților (PSD) 17.02.2021 26.11.2021
TÎLVĂR Angel Senat (PSD) 22.06.2022 31.10.2022
Membru
ParlamentarGrupDin dataPana in data
MÎNDRUŢĂ Gheorghiță Senat (PSD) 17.02.2021 19.12.2022
Membru Supleant
ParlamentarGrupDin dataPana in data
TODA Daniel-Liviu Camera Deputaților (Deputați neafiliați) 17.02.2021 19.12.2022
Go to top