Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ionel-Dănuț CRISTESCU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.02.2021
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Secretar, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara a Mediteranei (APM) Membru Supleant, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top