Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Doina-Elena FEDEROVICI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Membru, de la data de 16.01.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 21.12.2016 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 03.09.2018 până la data de 01.09.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top