Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cosmin-Cristian VIAŞU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 01.02.2021
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Secretar, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Iran Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.01.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top