Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cristian DIACONESCU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 3
în data de 30.11.2008, validat în data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: - Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 29.05.2012
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 07.02.2011 până la data de 01.02.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 29.05.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top