Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Sorina-Luminiţa BUCURAȘ (PLĂCINTĂ)

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 04.04.2011
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 02.03.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 09.09.2009
Comisia pentru privatizare şi administrarea activelor statului Membru, de la data de 09.09.2009 până la data de 02.03.2011
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 28.06.2010 până la data de 04.04.2011
Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României Membru, de la data de 17.02.2009 până la data de 03.06.2011
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top