Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ionel AGRIGOROAEI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 26.06.2013 până la data de 31.07.2013
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 01.08.2013 până la data de 15.09.2014
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 16.09.2014 până la data de 04.02.2015
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 10.03.2015 până la data de 20.04.2015
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 21.04.2015 până la data de 07.06.2016
Istoric Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Secretar, de la data de 25.02.2013 până la data de 29.09.2014
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Kazahstan Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 29.09.2014
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top