Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Constantin-Sever CIBU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.09 Brăila,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Membru, de la data de 02.03.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 01.09.2010
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 19.10.2010 până la data de 02.03.2011
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top