Data naşterii: 21.05.1943
Locul naşterii: Alba -Iulia, Alba
  Constantin-Sever CIBU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.09 Brăila,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar Progresist Secretar








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 Dec 200818 Dec 2012


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului - Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 1.9.2010
Comisia pentru egalitatea de şanse - Membru, de la data de 19.10.2010 până la data de 2.3.2011





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top