Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dumitru-Marcel BUJOR

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 21.10.2013
Comisia românilor de pretutindeni Preşedinte, de la data de 01.10.2013
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 30.09.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 16.06.2014
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top