Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Timotei STUPARU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Vicepreşedinte, de la data de 16.09.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 09.06.1990 04.05.1992
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 08.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 22.06.2015 până la data de 15.09.2015
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top