Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Avram CRĂCIUN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.02 Arad,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia Românilor de Pretutindeni Membru, de la data de 18.05.2011
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 31.05.2011
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 11.12.2000 12.12.2004
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 26.10.2009
Comisia pentru cultură, artă şi mijloace de informare în masă Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 23.05.2011
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top