Data naşterii: 21.10.1954
  Dumitru-Marcel BUJOR
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat Membru afiliat

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Membru, de la data de 21.10.2013
Comisia românilor de pretutindeni - Preşedinte, de la data de 1.10.2013




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 30.9.2013




Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Spania - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 16.6.2014

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP