Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Vasile-Cosmin NICULA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 04.09.2012
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 08.03.2010
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 17.02.2009
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 06.10.2014
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 15.12.2011 până la data de 03.09.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru privatizare şi administrarea activelor statului Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 06.09.2010
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top