Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Sorin-Serioja CHIVU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 4,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 06.03.2012
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României și Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 12.12.2011
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 28.10.2009
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 08.03.2010
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 08.03.2010 până la data de 02.03.2011
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 02.03.2011 până la data de 05.03.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top