Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Nicu FĂLCOI

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.37 Timiş
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 18.12.2020
Camera Deputaților 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 01.02.2018 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Secretar, de la data de 03.09.2018 până la data de 03.02.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru constituţionalitate Preşedinte, de la data de 03.02.2020 până la data de 18.12.2020
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 18.12.2020
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară specială pentru controlul activităţii Serviciului de Informaţii Externe Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 18.12.2020
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea eventualelor nereguli și fraude semnalate în spațiul public cu ocazia derulării procesului electoral la alegerile din 26 mai 2019 Membru, de la data de 26.06.2019 până la data de 18.12.2020
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Democratică Congo Vicepreşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia Vicepreşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top