Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Viorel-Riceard BADEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 04.04.2011
Comisia Românilor de Pretutindeni Secretar, de la data de 22.05.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 02.03.2011
Comisia pentru privatizare şi administrarea activelor statului Membru, de la data de 02.03.2011 până la data de 07.09.2011
Comisia Românilor de Pretutindeni Preşedinte, de la data de 18.05.2011 până la data de 21.05.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top