Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Constantin DUMITRU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Secretar, de la data de 29.05.2012
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 29.05.2012
Comisia pentru Regulament Secretar, de la data de 17.09.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 19.12.2008 până la data de 06.02.2011
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 28.06.2010
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 14.06.2010 până la data de 02.03.2011
Comisia pentru Regulament Preşedinte, de la data de 16.02.2011 până la data de 21.05.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top