Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Alexandru CORDOŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 4,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 04.09.2012
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 11.09.2012
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 08.03.2010
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Secretar, de la data de 05.10.2010 până la data de 11.09.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top