Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Tiberiu-Aurelian PRODAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 4,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Vicepreşedinte, de la data de 26.10.2009
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Membru, de la data de 19.12.2008
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 11.09.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 26.10.2009
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top