Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Trifon BELACURENCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 15.02.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara a Cooperarii Economice a Marii Negre (APCEMN) Membru, de la data de 02.03.2015 până la data de 19.12.2016
Go to top