Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Radu Mircea BERCEANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 04.09.2012
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 08.09.2010
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 09.06.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 16.10.1992 21.11.1996
Camera Deputaţilor 22.11.1996 10.12.2000
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Senat 13.12.2004 14.04.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 07.02.2011 până la data de 03.09.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 08.09.2010
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top