Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Constantin POPA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.10 Buzău,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 21.12.2012
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 03.03.2014
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 19.11.2014 până la data de 23.02.2016
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 07.06.2016 până la data de 27.06.2016
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 21.10.2013 până la data de 10.10.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top