Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cristian DAVID

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Preşedinte, de la data de 02.04.2012
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii SRI Membru, de la data de 11.02.2009
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României și Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 12.12.2011
Comisii speciale:
Comisia comuna specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind securitatea națională Secretar, de la data de 29.06.2009
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top