Limba:
RO EN


  Data naşterii: 26.12.1967
Locul naşterii: Bucureşti
  Cristian DAVID
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Preşedinte, de la data de 2.4.2012







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat13 dec. 200414 dec. 2008
Senat15 dec. 200818 dec. 2012







Go to top