Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Alin-Păunel TIŞE

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 01.07.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 27.06.2016
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012 până la data de 01.07.2016
Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale Membru, de la data de 03.12.2014 până la data de 01.07.2016
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 01.07.2016
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 01.07.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 10.12.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu India Vicepreşedinte, de la data de 10.12.2013 până la data de 01.07.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 16.06.2014 până la data de 01.07.2016
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top