Data naşterii: 19.09.1974
  Alin-Păunel TIŞE
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201201 Jul 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 27.6.2016
Comisia de validare - Membru, de la data de 19.12.2012 până la data de 1.7.2016

Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale - Membru, de la data de 3.12.2014 până la data de 1.7.2016
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 1.7.2016



Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Brazilia - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 1.7.2016
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu India - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 10.12.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu India - Vicepreşedinte, de la data de 10.12.2013 până la data de 1.7.2016
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - Membru, de la data de 16.6.2014 până la data de 1.7.2016

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top