Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Remus Mihai GOȚIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 16.10.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.05.2017
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Peru Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 21.12.2016 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 15.10.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top