Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Viorel ILIE

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Uzbekistan Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților Lider, de la data de 20.12.2016 până la data de 09.04.2017
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 05.01.2017 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top